Upravit stránku
"Forrest Gump. Líbí se mi, že ukazuje, že život se má žít i když je to namáhavé nebo těžké. Když se lidé snaží se problémům vyhnout, zneužít druhé lidi pro svůj prospěch, jsou pak nešťastní. Forrest se nebál pracovat, našel radost v každodenních starostech, nehodnotil, kdy je jeho život dost významný a on je důležitý pro ostatní a prostě žil bez očekávání a podmínek. Možná mu změřili malé IQ podle oficiálních tabulek, ale tak vypadá skutečně svobodný člověk. Na konci filmu vždycky řvu, je to vtipný a dojemný zároveň. Zemeckis (rejža) odvedl skvělou práci."
Pavel Ranc
Tých filmov je viac, jedným z nich je "Divergence". Sú v ňom krásne vykreslené charaktery a vytrvalý čestný boj za svoje sebaurčenie, za spravodlivosť."
 
Rasťo Zachar
"Anděl na horách - je to tak pěkně režimově natočené, že se u toho vždycky bavím. :)"
Melanka Bulová
"Mám víc oblíbených filmů, těžko vybrat jenom jeden:-) Ale pokud jste ještě někdo neviděl a máte rádi pohádky, doporučuji Hvězdný prach. Je to sice pohádka, ale vždycky se u ní zasměju, baví mě a vypadá to, že všichni kdo v ní hrají si to moc užívají. "
 
Vlasta Opelková
"Oblíbených filmů mám mnoho. Už ani pomalu nevím, na co koukat. Svůj top filmů mám a do toho rozhodně patří Atlas mraků, který je úžasný tím jak se v něm prolínají osudy lidí napříč časem, prostorem. Film osudy a bytí neznámých lidí postupně propojuje a pak je spojí v jedno grandiózní finále, kdy koukáte s otevřenou pusou :) Všechno má svoji příčinu a následek. Jeden laskavý skutek vyvolá v budoucnosti revoluci :) Žánrově je to drama, mysteriózní, psychologický, sc-fi."
René Kluz
"Nejoblíbenější nevím, ale v poslední době se mi hodně líbil film "Gentlemani". Bylo to zajímavý, děj byl samý zvrat a neustále člověka překvapoval. Ještě je úžasná pohádka jmenuje se "Vpřed", má boží příběh, je hezky zpracovaná :)"
Niky Svášková
"Co se týče filmů, tak mám ráda snad vše, kromě hororů, na ty fakt nejsem :) Vždy se s chutí podívám na film Chasing Mavericks (Na divoké vlně), kde je krásně vykreslený příběh mladého surfaře. A mám ráda i marvelovky."
Vendy Korbelová
"Já jsem poměrně velký filmožrout, takže jich mám oblíbených hodně, ale kdybych měla vybrat, tak Thor Ragnarok - je to fakt prča a ještě se na Thora moc hezky kouká :D A pak Jane Eyre (upřednostňuji adaptaci z roku 2011) - prostě romantická klasika, která snad nikdy neomrzí :)"
 
Lenka Zůnová
Nahoru