Za splněný plán do muzea voskových figurín

Každý měsíc se motivujeme odměnou za splněný plán. A jelikož se nám červenec náramně vydařil, tak jsme mohli podniknout velice zajímavý výlet do Grévinu. 

A jak Grévin vlastně vznikl? Na konci 19. století přišel zakladatel úspěšného deníku Le Gaulois a novinář Arthur Meyer s nápadem muzea voskových figurín. K realizaci tohoto originálního projektu si přizval Alfreda Grévina, skvělého karikaturistu, sochaře a návrháře divadelních kostýmů. Alfred Grévin nabídku přijal a propůjčil celému projektu své jméno. Když 5. června 1882 galerie Grévin otevřela své brány veřejnosti, zaznamenala okamžitý úspěch!

Nejzábavnější muzeum voskových figurín v Evropě vzniklo v Paříži, kde se nachází taktéž ateliér, ve kterém se sochy tvoří. Další pobočky Muzea Grévin můžete navštívit v Soulu v Jižní Koreji, v kanadském Montrealu nebo v Celetné ulici v Praze.

 

My jsme navštívili právě muzeum v Praze a hned při vstupu nás přivítal Nicolas Cage a četník ze Saint Tropez.

  

 

Muzeum je rozděleno do tří pater a je toho k vidění opravdu hodně. Každý si našel to svoje a vznikly opravdu parádní fotografie. Kdo by se také nechtěl vyfotit s Jardou Jágrem nebo s Karlem Gottem.

  

 

Kromě svatyně sportu jsme si prohlédli i magickou laboratoř, staropražskou kavárnu, pražskou uličku, dětský svět a samozřejmě nechyběl ani sál s celebritami.

 

Jako tým jsme si to moc užili a těšíme se na další splněné plány a společné akce 🙂

© 2000 - 2018 Business Success, spol. s r.o.